Projektuj i kupuj świadomie. Wydarzenie w Forum Designu w Krakowie.

29 lutego 2016 roku w Forum Designu odbyło się wydarzenie pod hasłem „Projektuj i kupuj świadomie”. Tego dnia zajrzeliśmy za kulisy świata mody i designu. Wydarzenie otworzył wernisaż fotografii „Ludzie z branży odzieżowej w obiektywie Anny Osik”. Przeciętny t-shirt zdąży pokonać od 18 000 do 50 000 km, zanim trafi na sklepowy wieszak – mógłby więc… Czytaj dalej »Projektuj i kupuj świadomie. Wydarzenie w Forum Designu w Krakowie.

29 lutego 2016 roku w Forum Designu odbyło się wydarzenie pod hasłem „Projektuj i kupuj świadomie”. Tego dnia zajrzeliśmy za kulisy świata mody i designu. Wydarzenie otworzył wernisaż fotografii „Ludzie z branży odzieżowej w obiektywie Anny Osik”.

Przeciętny t-shirt zdąży pokonać od 18 000 do 50 000 km, zanim trafi na sklepowy wieszak – mógłby więc okrążyć całą Ziemię. Dlaczego ta trasa jest tak długa i jak naprawdę wygląda „podróż” ubrań z azjatyckich fabryk do butików znanych marek i sieci odzieżowych? Jak, będąc projektantem, stawić czoła wyzwaniom społecznym i środowiskowym, a jednocześnie uchronić się przed podróbkami? Gdzie, będąc konsumentem, szukać informacji o tym, w jakich warunkach wyprodukowane zostały kupowane przez nas ubrania i jak czytać symbole na metkach? Odpowiedzi na te i inne pytania mogliśmy dowiedzieć się podczas wykładu.

 

Wykład i dyskusję zakończyliśmy konkursem dla projektantów z inspirującymi nagrodami – poradnikami „W kierunku odpowiedzialnej mody”, przekazanymi nam przez Fundację Kupuj Odpowiedzialnie.

Znalezione obrazy dla zapytania w kierunku odpowiedzialnej mody

Na koniec przenieśliśmy się w świat Azji oglądając fotografie związane z branżą odzieżową.

Towarzyszyły nam różne emocje: zaduma, zaciekawienie, refleksja ...

 

 

Było i poważnie, ale też i z humorem. Wszystkim dziękuję za liczne przybycie. Zwycięzcom konkursu gratuluję i życzę miłej lektury! A organizatorom Forum Designu dziękuję za profesjonalne zorganizowanie wystawy i całego wydarzenia.

 

więcej z wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/891926047590038/

https://www.facebook.com/AnnieArt.Anna.Osik/